Сумські тролейбусники поскаржилися на сесії міськради на заборгованість по зарплаті

18:21, 18 вер. 2019
 
Сумські тролейбусники поскаржилися на сесії міськради на заборгованість по зарплаті

На 61сесію Сумської міської ради прийшли працівники Комунального «Електоавтотрансу» поскаржились на невиплату зарплати та умови праці. У свою чергу керівництво підприємства повідомило – що затримка вперше і борг міської ради перед підприємством – близько 17 мільйонів гривень. Говорить водій тролейбуса КП «Електроавтотранс» Євген Шурхаєв

«Отримуємо зарплату усього 60%, це перше. Ми отримали з Білорусії чотири тролейбуса, з них працює тільки два. З-за того, що запчастини ми не можемо отримати, тому що тієї організації, яка нам надала тролейбуси, її просто не існує. Із всіх працюючих підстанцій, в нас працює тільки дві підстанції. Живлять усе місто, якщо іде за мною тролейбус, переді мною тролейбус і іде мені на зустріч, то я вже рухатися не можу, тому що мені не вистачає електрики». 

За словами директорки департаменту фінансів Сумської міськради Світлани Липової мерія щомісячно перераховує «Електроавтотрансу» 5,7 млн грн – це потреба зарплатного фонду: 

«Вихід тролейбусів збільшився на 12,4 %, а платного пасажира зменшилось майже на 25%. Вже ці показники говорять про щось. І на вересень, якщо навчальний рік у нас, десь, по підприємству їхня виручка була до 4 млн грн, то вони зараз на вересень планують 2,9 млн грн.» 

За словами виконуючого обов’язки директора КП «Електроавтотранс» Андрія Корчаки із дев’яти силових підстанцій підприємства працює вісім, але не на повну потужність, тому що потребують модернізації. Щодо виплати  зарплати пояснив так: 

«Згідно колективного договору підприємства зарплата виплачується щомісячно сьомого числа, а аванс виплачується 22 числа. На сьогоднішній день не було доплачено працівникам 35% зарплати. Проте, наступного понеділка ми планували погасити не тільки зарплату – заборгованість, а й виплатити весь аванс. Дана заборгованість виникла перший раз за три роки, через невчасне відшкодування компенсації за пільгові перевезення пасажирів». 

Щодо постачальника білоруських тролейбусів СП «Янікс» -  листи  до підприємства, яке їх постачало «Електроатотрансу», за словами Андрія Корчаки приходять з відмітками: за вказаною адресою фірми не існує. У єдиному реєстрі судових рішень ми знайшли 19 ухвал судів міст Дніпра, Луцька, Рівного по кримінальним справам, де фігурує фірма «Янікс», як імпортер тролейбусів. Так, у травні 2017 року, старшого інспектора Дніпропетровської митниці було визнано винним у безпідставному звільненні фірми «Янікс» від ввізного мита при імпорті тролейбусів, що спричинило збитки державі на суму 8 млн 756 тис грн. За словами заступника сумського міського голови Олександра Журби,  на КП «Електроавтотранс» має розпочати роботу комісія по перевірці діяльності підприємства.