«Суспільний код-2023» — серед переможців репортаж сумського журналіста.

«Суспільний код-2023» — серед переможців репортаж сумського журналіста.

20 січ. 2023

19 січня до шестиріччя компанії Суспільне Мовлення відзначило нагородою «Суспільний код-2023» найкращих людей та проєкти, які обрали працівники компанії.  

У номінації «Найкращий репортаж з прифронтової зони» відзнаку отримав репортаж «Як Бахмут живе під обстрілами та загрозою наступу», співавтором якого є шефредактор новин Суспільне Суми Андрій Крамченков. 

Читайте також: «Пацієнти. Доступно про медицину» — історії боротьби з хворобами на Суспільному

«Шість років. Багато це чи мало? Для Всесвіту — навіть не мить. Для людини — невелика частина життя. Хоча перші шість років людини — це шлях від немовляти до дитини, яка готова вже йти до школи. Для незалежної України шість років, особливо останні, — чи не найважливіші в її історії. Суспільному Мовленню сьогодні виповнилося шість. 

Торік 19 січня ми вперше провели захід “Суспільний код”, на якому колектив Суспільного мовника відзначив своїх найпрофесійніших колег у різних номінаціях. Це було по-родинному тепло в Будинку звукозапису Українського Радіо. Отримати відзнаку від колег, на мій погляд, набагато престижніше, ніж грамоту від влади.  

Цьогоріч “Суспільний код” через війну відбувся в онлайн-форматі. До десятків різних професійних нагород, які отримали проєкти Суспільного у 2022-му році, додалися відзнаки нашим працівникам від їхніх колег. Вони того варті!» — зазначила Світлана Остапа, голова Наглядової ради Суспільного. 

«Сьогодні нам шість років. Останній рік приніс нам колосальні випробування, був, напевно, найважчим у нашій історії, але разом з тим ми з вами стали сильнішими. Суспільне не просто вижило, а зміцнилось як інституція, стало ще впливовішим і потужнішим — і за це я дякую кожному з вас. Ми всі бажаємо перемоги, але бодай в одному дуже важливому сегменті ми вже перемогли — в боротьбі за довіру нашої аудиторії», — зазначив у зверненні до працівників Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення. 

Відзнака була започаткована минулого року та покликана об’єднувати команду єдиним Суспільним кодом — спільними цінностями, прагненням та місією Суспільного, усвідомлення яких особливо важливе в умовах повномасштабного наступу.  

Читайте також: Суспільний код-2022: перша відзнака найкращих людей та проєктів Суспільного 

Цьогорічний відбір переможців проходив у два етапи. На першому етапі працівники Суспільного пропонували кандидатури найкращих людей та проєкти минулого року. Відповідно до рейтингу був сформований шортліст номінантів, за яким члени команди голосували під час другого етапу.  

Церемонія нагородження «Суспільний код-2023» через загрозу обстрілів відбулася в онлайн-форматі. Її провели Олександр Єльцов, ведучий всеукраїнського проєкту «Суспільне. Спротив», та Анна Заклецька, ведуча Радіо Промінь. 

Рік був непростий, але Суспільне впоралось завдяки чудовій команді та спільному духу єдності, взаємопідтримці і цінностям. 

За результатами голосування працівників визначено найкращих людей та проєкти Суспільного минулого року. 

Найкращі проєкти Суспільного Мовлення 

«Суспільне Новини, згідно з моніторингами незалежних медіаекспертів, — серед лідерів з дотримання стандартів професії. Ми продемонстрували колосальне зростання на діджитал-платформах — ви продемонстрували. Кількість підписок у соціальних мережах зросла у 2,5 раза. Українське Радіо — безумовний лідер довіри у слухачів. Наші репортери продовжують працювати попри все — в підвалах, під час обстрілів та авіабомбардувань, аби доносити достовірну інформацію до наших глядачів. Журналісти Суспільного, ви справжні герої. Саме ви документуєте злочини проти людяності на території України, і це неодмінно стане доказовою базою в Гаазькому трибуналі», — сказав Микола Чернотицький.  

Читайте також: Рік попри все: Суспільне Мовлення у 2022 році 

У номінації «Найкращий діджитал-проєкт» переміг «Пес із ДСНС Патрон інформує». В інформаційному відеоролику пес Патрон, помічник піротехніків ДСНС у Чернігівській області, який допомагає у розмінуванні регіону, розповідає, яких місцин зараз варто уникати мешканцям територій, що були тимчасово окупованими, аби не наразитися на небезпеку. Також про те, чого категорично не слід робити поруч зі снарядами, які не розірвалися.   

Номінанти: 

У номінації «Найкращий проєкт телебачення» перемогу здобув слот Першого каналу Суспільного Мовлення в телемарафоні «Єдині новини #UAразом». З початком повномасштабної війни росії проти України Перший канал Суспільного Мовлення з ключовими українськими медіакомпаніями став виробником і транслятором телемарафону «Єдині новини #UAразом». З метою повноцінного інформування громадян у всьому світі про події в Україні, теле- та радіоплатформи Суспільного мовлять у відкритій незакодованій версії. 

Номінанти: 

У номінації «Найкращий радіопроєкт» переможцем став «Радіодиктант національної єдності-2022» — найбільший флешмоб із популяризації української мови, який відбувся 9 листопада. Текст «Твій дім» написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Прямоефірну трансляцію провів ведучий Українського Радіо Роман Коляда, на локації в школі працювала ведуча Першого каналу Суспільного Мовлення Інна Москвіна

Номінанти: 

У номінації «Найпотужніший проєкт про війну» переміг документальний фільм «Битва за Чернігів» — найповніша відеоісторія оборони Чернігова, знята за спогадами військових. 

Номінанти: 

У номінації «Найкращий регіональний проєкт» також переміг документальний фільм «Битва за Чернігів»

Номінанти: 

У номінації «Найкращий подкаст» переможцем став подкаст «Моя історія війни» — розповіді українців у подкасті Суспільне Запоріжжя, життя яких змінила повномасштабна війна: хтось опинився в окупації, хтось був змушений змінити роботу чи втратив близьких. Разом із героями подкасту журналісти сумують і радіють, згадують, як було, і будують плани на майбутнє. 

Номінанти: 

Впродовж року новинарі Суспільного з різних регіонів України, ризикуючи життям,  щодня розповідали з гарячих точок про українське протистояння російським загарбникам. Для українців, як і для наших друзів з усього світу, ці репортажі були джерелом інформації, натхнення та віри у перемогу України. Для того, щоб показати цей неймовірний обсяг роботи наших колег і справедливо їм віддячити за це, додали більше репортажних номінацій. 

У номінації «Найкращий репортаж» (загальна або національна тематика) переміг «Азовсталь: історія боротьби» — свідчення про цю історичну битву та про «Азовсталь» як місце, до якого звелася оборона півмільйонного Маріуполя. 

Номінанти: 

У номінації «Найкращий репортаж з прифронтової зони» відзнаку отримав репортаж «Як Бахмут живе під обстрілами та загрозою наступу» — про розбиті будинки, підприємства, відсутність газу, води та світла. Про життя більш як 30 тисяч людей у зруйнованому окупантами місті.

Номінанти: 

У номінації «Найкращий регіональний репортаж» переміг репортаж «На Чернігівщині чоловік зміг вибратися з могили після того, як його розстріляли росіяни» — про чоловіка, якому вдалося вижити після того, як росіяни розстріляли його в лісопосадці разом з двома братами. 

Номінанти: 

Найкращі люди Суспільного Мовлення 

Працівники Суспільного визначили людей року в п’яти тематичних номінаціях, кожна з яких складається з трьох підномінацій.  

«Дякую, друзі, за невтомну доблесну працю, за мужність та відданість справі. Кореспондентам та операторам, водіям і звукорежисерам, юристам і редакторам, фінансистам та інженерам, режисерам і продюсерам. Наші успіхи спираються на ваші плечі. Низький уклін працівникам Суспільного, які зараз воюють у лавах Збройних сил України й Тероборони. Пишаюсь тим, що працюю з вами. Переможемо!» — Микола Чернотицький.  

Читайте також: Три проєкти Суспільного — переможці премії «Честь Професії» 

Під час церемонії подякували працівникам Суспільного, які нині у Збройних силах України, й віддали шану загиблим воїнам. 

Людина року в номінації «Незалежність» 

У підномінації «Stand with Suspilne Ukraine» перемогла Аліна Смутко — фотокореспондентка Суспільне Новини. 

Номінанти: 

 • Ангеліна Карякіна  — генеральна продюсерка інформаційного мовлення.  
 • Анастасія Гудима  —  керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин. 
 • Єлизавета Серватинська  — фотокореспондентка Суспільне Новини. 

У підномінації «Голосно говоримо правду» перемогу отримав В’ячеслав Мавричев  — шеф-редактор новин Суспільне Харків. 

Номінанти: 

 • Олена Ремовська — ведуча Першого каналу Суспільного Мовлення. 
 • Тарас Ібрагімов — спеціальний кореспондент Суспільне Новини. 
 • Інна Білецька — шеф-редакторка редакції розслідування Суспільного. 
 • Наталія Андреєва — креативна продюсерка «Продюсерського центру» дирекції регіонального мовлення. 
 • Сніжана Потапчук — режисерка Першого каналу. 
 • Ангеліна Карякіна  — генеральна продюсерка інформаційного мовлення. 
 • Христина Гаврилюк — шеф-редакторка Суспільне Новини. 

У підномінації «М’яка сила» перемогла Ірина Славінська — виконавча продюсерка Радіо Культура. 

Номінанти: 

 • Єлизавета Цареградська  — ведуча телеканалу Суспільне Культура. 
 • Анастасія Гудима — керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин.  
 • Віктор Дяченко — ведучий телеканалу Суспільне Культура. 
 • Лук’ян Галкін — виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура. 
 • Софія Челяк — ведуча телеканалу Суспільне Культура. 
 • Юлія Дичук — керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ. 
 • Олена Гусейнова — головна редакторка Радіо Культура. 
 • Олеся Котубей — журналістка Суспільне Культура. 

Людина року в номінації «Креативність» 

У підномінації «Генератор ідей» переміг Артем Шелковий — продюсер Суспільне Чернігів. 

Номінанти: 

 • Олена Кузнецова — головна редакторка спортивної редакції Першого каналу. 
 • Олексій Мулявін — режисер Першого каналу. 
 • Анастасія Гудима — керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин. 
 • Ігор Кримов — головний редактор «Суспільної студії» Першого каналу. 
 • Христина Гаврилюк  — шеф-редакторка Суспільне Новини. 
 • Олександра Чернова — директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж.  
 • Олена Кривенко — креативна продюсерка «Координаційного центру мовлення національних меншин».  
 • Ангеліна Карякіна — генеральна продюсерка інформаційного мовлення. 
 • Анна Погребна — шеф-редакторка соціальних мереж.  

У підномінації «Відчуваю крила» перемогла Алла Скорик  — шеф-редакторка новин Суспільне Чернігів. 

Номінанти: 

 • Анастасія Гудима — керівниця «Координаційного центру мовлення національних меншин». 
 • Христина Гаврилюк  — шеф-редакторка Суспільне Новини. 
 • Назарій Поврозник — шеф-редактор «Суспільної студії» Першого каналу. 
 • Олександра Чернова — директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж. 
 • Марія Фрєй — генеральна продюсерка регіонального мовлення. 
 • Олена Кривенко — креативна продюсерка «Координаційного центру мовлення національних меншин». 
 • Наталія Андреєва — креативна продюсерка «Продюсерського центру» дирекції регіонального мовлення. 

У підномінації «Безстрашний втілювач» перемогла Ніка Назаренко — дизайнерка Суспільного. 

Номінанти: 

 • Олена Дуняк — головна редакторка відеоновин у діджиталі. 
 • Олена Кривенко — креативна продюсерка «Координаційного центру мовлення національних меншин». 
 • Рустам Асаф Огли Мамедов — оператор Першого каналу. 
 • Андрій Дмитрик — дизайнер, дирекція регіонального мовлення. 
 • Дмитро Сахон — відеограф Суспільне Чернігів. 
 • Марія Тучка — креативна продюсерка департаменту цифрового контенту та соцмереж.  
 • Олексій Мулявін — режисер Першого каналу. 

Людина року в номінації «Якість» 

У підномінації «Нормально роби — нормально буде» переміг Артем Шелковий  — продюсер Суспільне Чернігів. 

Номінанти: 

 • Денис Зерченко — ведучий спортивних програм Першого каналу.  
 • Сніжана Потапчук — режисерка Першого каналу. 
 • Ольга Коляда — менеджерка напряму з фінансових питань, Суспільне Запоріжжя. 
 • Ірина Бурвікова — заступниця директора юридичного департаменту. 
 • Христина Гаврилюк  — шеф-редакторка Суспільне Новини. 
 • Анастасія Соболєва — випускова редакторка марафону «Суспільне. Спротив», Ужгород. 
 • Анастасія Коріновська  — шеф-редакторка сайту Суспільне Новини. 
 • Ірина Жуковська — директорка департаменту новин дирекції інформаційного мовлення. 

У підномінації «Рушій змін» переміг Артем Шелковий — продюсер Суспільне Чернігів. 

Номінанти: 

 • Дар’я Кузнецова — ведуча Першого каналу. 
 • Вікторія Мурована  — генеральна продюсерка цифрових платформ. 
 • Олександра Чернова — директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж. 
 • Олексій Мандзій — головний редактор Суспільне Спорт. 

У підномінації «Watch dog якості контенту» перемогла Христина Гаврилюк — шеф-редакторка Суспільне Новини. 

Номінанти: 

 • Альона Наталуха  — шеф-редакторка новин Суспільне Запоріжжя. 
 • Алла Скорик  — шеф-редакторка новин Суспільне Чернігів. 
 • Анна Погребна — головна редакторка соціальних мереж.  
 • Ганна Сілаєва — продюсерка з регіональних проєктів Суспільне Новини. 

Людина року в номінації «Впевненість» 

У підномінації «Воно саме!» — найкращий технічний працівник» перемогу отримав Юр’єв Павло — заступник директора з технічних питань департаменту розвитку цифрових продуктів та платформ.  

Номінанти: 

 • Андрій Древко — менеджер,  департамент технічних стандартів та сервісів. 
 • Дмитро Степовик — головний інженер, Суспільне Чернігів. 
 • Олексій Ахрамеєв — головний інженер, Суспільне Запоріжжя. 
 • Іван Гуменюк — начальник комплексу багатоканального ефірного мовлення, департамент технічних стандартів та сервісів. 
 • Ігор Риженко — завідувач відділу відеомонтажу телеплатформ департаменту телевиробництва дирекції телебачення. 
 • Ілля Цесаренко — директор департаменту технічного забезпечення виробництва новин дирекції інформаційного мовлення. 
 • Ігор Щербань — начальник управління технічної підтримки користувачів департамент інформаційних технологій. 
 • Олександр Брамський — менеджер з візуального контенту, департаменту виробництва новин.   
 • Олександр Рябоконь — фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення, департамент інформаційних технологій. 
 • Олександр Снісаренко — продюсер спортивних програм Першого каналу. 
 • Сергій Кисіль — начальник управління мультимедійного виробництва департаменту виробництва новин.  
 • Юрій Чудлай — інженер, Суспільне Ужгород. 

У підномінації «Надійний тил» — найкращий адміністративний працівник» перемогла Тетяна Тарасюк — виконавча продюсерка «Суспільної студії» Першого каналу. 

Номінанти: 

 • Ірина Жуковська — директорка департаменту новин дирекції інформаційного мовлення. 
 • Ірина Бурвікова  — заступниця директора юридичного департаменту. 
 • Владислав Іванов  — провідний фахівець спортивної редакції Першого каналу 
 • Вадим Соколюк  — менеджер Суспільне Чернігів. 
 • Юлія Усенко — менеджерка з організаційного супроводу департаменту радіовиробництва Українського Радіо. 
 • Владислав Кучерявий — фахівець аналітик, департамент організаційної роботи. 
 • Ірина Баркова — менеджерка департаменту розвитку цифрових продуктів та платформ.  
 • Ірина Даніш — директорка юридичного департаменту. 
 • Мирослав Поляковський  — менеджер Суспільне Ужгород. 

У підномінації «І у вогонь, і у воду» переміг Роман Каров  — начальник управління по роботі з філіями департаменту безпеки. 

Номінанти: 

 • Ірина Даніш — директорка юридичного департаменту. 
 • Василь Мальований — провідний юрисконсульт, юридичний департамент. 
 • Олена Марковець — начальниця управління забезпечення прав інтелектуальної власності та корпоративних питань юридичного департаменту. 
 • Василь Стойка  — провідний юрисконсульт, Суспільне Ужгород.  

Людина року в номінації «Партнерство» 

У підномінації «Я — твій новий skill» перемогла Ярослава Камінська — кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення.  

Номінанти: 

 • Олександр Снісаренко — продюсер спортивних програм Першого каналу. 
 • Антон Гудков — оператор, департамент цифрового контенту та соцмереж.   
 • Сергій Кисіль — начальник управління мультимедійного виробництва, Суспільне Новини. 
 • Анастасія Гудима — керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин. 

У піднонімації «Суспільний емпат» перемогла Чернова Олександра — директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж. 

Номінанти: 

 • Сергій Цукіло  — редактор спортивних програм Першого каналу. 
 • Анастасія Гудима — керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин. 
 • Вадим Соколюк — менеджер Суспільне Чернігів. 
 • Вікторія Мурована  — генеральна продюсерка цифрових платформ. 

У підномінації «Моральний орієнтир» переміг Аласанія Зураб — шеф-редактор зі стандартів мовлення. 

Номінанти: 

 • Наталія Загуменна — виконавча продюсерка та керівниця творчого об’єднання «Суспільна студія». 
 • Вікторія Сидоренко — директорка з управління персоналом. 
 • Ірина Жуковська — директорка департаменту новин дирекції інформаційного мовлення. 
 • Олександр Куценко — заступник директора департаменту технічного забезпечення телевиробництва та телемовлення.   
 • Чернова Олександра — директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж. 
 • Олександра Ярошенко — головна режисерка спортивних програм Першого каналу. 
 • Христина Гаврилюк — шеф-редакторка Суспільне Новини. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське РадіоРадіо ПроміньРадіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

У Сумській області — це телеканал Суспільне Суми та Українське Радіо Суми.

Дивитись і слухати Суспільне Суми онлайн можна на сайті

Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах:  

o    Суспільне│Новини

o    телеграм-каналі; 

o    фейсбук-сторінці

o    інстаграм-сторінці; 

o    ютуб-каналі; 

o    вайбер-каналі.