UA: СУМИ готує спецпроєкти до ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

UA: СУМИ готує спецпроєкти до ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

6 лис. 2019

Цьогоріч Всеукраїнський радіодиктант національної єдності відбудеться 8 листопада об 11:00. Щороку ця подія, приурочена до Дня української писемності та мови, об’єднує тисячі українців з усього світу. Писатимуть радіодиктант уже вдев’ятнадцяте. Текст традиційно звучатиме на хвилях першого каналу Суспільного радіо UA: Українське радіо, його читатиме Олександр Авраменко

Суспільне Сумщини цього дня готує низку проєктів, присвячених диктантам з української. 
У ранковому шоу “На Часі: Ранок!” ви дізнаєтесь про останні зміни українського правопису, оцінки за диктанти сумських письменників, ТОП-10 цікавих фактів про українську мову та багато іншого. В інтерактивному блоці програми можна буде перевірити власні знання граматики.

UA: Українське радіо Сумщини цього дня готує спецвипуск програми "З перших вуст". Спеціальним гостем буде кандидат філологічних наук Алла Ярова. Вона розкаже про новації цьогорічного диктанту, а саме, чи був зроблений акцент на нову редакцію Українського правопису. Крім того, у студії обговорять особливості написання на Сумщині, як і чому зростає кількість охочих писати диктант. Наприкінці розмови підбиватимуть підсумки цьогорічного написання. 

Заплановані включення з Головного територіального управління юстиції у Сумській області та з з Сумського обласного центру служби крові: там писатимуть диктант.

Крім того, журналісти готують спецвипуск програми "Глас народу", в якій сум’яни даватимуть відповідь на питання пов’язані з диктантом та знанням української мови.

"Про те, що означає мова для нації краще за Ліну Костенко я не скажу: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову” Щоб мову не відібрало - маємо нею говорити, писати, читати, вчити і головне, любити. Тому Диктант Єдності - то профілактика мовних захворювань”, - прокоментувала подію продюсерка UA: СУМИ Оксана Кириленко.

Основною всеукраїнською локацією, де писатимуть радіодиктант, стане Національна бібліотека імені Володимира Вернадського. Ведучий Роман Коляда мовитиме з виїзної студії UA: Українське радіо, щоб українці з усіх куточків країни могли долучитися до події. Трансляцію наживо також дивіться на суспільному телеканалі UA: СУМИ

Цього року правила радіодиктанту національної єдності зазнають змін. 

  • Перевірити правильність написання диктанту можна буде вже за 15 хвилин після прочитання — текст оприлюднять на сайтах суспільного мовника: UA: Українське радіо та UA: Cуспільне мовлення
  • Одразу після завершення диктанту всі охочі можуть надіслати свої роботи електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua, щоб узяти участь у конкурсі на найкращу роботу. Це потрібно зробити протягом 15 хвилин із моменту закінчення акції — тобто до оприлюднення тексту радіодиктанту. 
  • Додатково відбудеться конкурс на найкращий твір. Тему твору оголосять на початку ефіру, об 11:00. Його, разом із текстом радіодиктанту, потрібно буде надіслати до 10 листопада на адресу: Київ, 01001, вул. Хрещатик, буд. 26, UA: Українське радіо або на електронну пошту rd@nrcu.gov.ua з поміткою «Твір». Десять найкращих творів відзначать призами. 

Нагадаємо, минулого року до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності долучилося майже 33 000 учасників, а 311 людей написали його без жодної помилки — це стало рекордом за весь час існування радіодиктанту.