На сумчанку невідомі оформили кредит на 70 тисяч гривень використавши її сім-карту

18:30, 13 бер. 2019
 
На сумчанку невідомі оформили кредит на 70 тисяч гривень використавши її сім-карту

37-ми-річна сумчанка звернулась до поліції, через те, що на неї невідомі оформили кредит у банку на 70 тисяч гривень. Вікторія дізналась про оформлений на неї кредит після того, як невідомі заблокували її сім-карту мобільного телефону.

«Зателефонував молодий чоловік, представився, що він з Водафону. Сказав, що у них взломані вежі, і треба встановити 4G, прислав смску, який пароль я мала йому продиктувати і на цьому мій телефон перестав працювати. + бо я ніде не працюю, у мене двоє дітей я в декреті знаходжусь таких грошей я не брала б», - розповіла Вікторія Клімова.


У відділенні мобільного оператора від коментарів відмовились, так само, як і "А-банку", де невідомі оформили на неї кредит.
Тоді ж Вікторія написала заяву до поліції – там відкрили кримінальне провадження за статтею – шахрайство.


«Слідчий проводить всі необхідні слідчі дії для того, щоб з’ясувати як був вчинений той злочин і розшукати людей, які причетні до його скоєння. Останнім часом дуже розповсюджена схема, що до потерпілих, до своїх жертв дзвонять невідомі особи, які представляються представниками телефонних операторів і вони можуть виграти або виграли певні призи чи мають грошові кошт, бонуси на своєму рахунку телефону і ці грошові кошти можна перевести на банківські картки. Люди, як зазвичай дізнаються, що там знаходиться кілька десятків чи сотень гривень вірять і говорять свої офіційні дані», - розповів співробітник відділу комунікацій Нацполіції у Сумській області Володимир Кузьменко.


Загалом, до поліції Сумської області з початку року надійшло 107 заяв, 47 - з них працівники поліції розкрили.


Ми направили офіційний запит до мобільного оператора Vodafone з проханням пояснити, які відомості не можна передавати невідомим і як діяти у подібних ситуаціях.