Газета "Сумщина" не виходить: звільнилася остання працівниця

16:14, 19 кві. 2019
 
Газета

У редакції обласної газети вчора опломбували кабінети та двері. 18 квітня там звільнився останній працівник.  Останній номер газети там вийшов 13-м номером від 28 березня. 

Село Стецьківка Сумського району. Тут мешкає 85-річний Костянтин Степанович Попельнух останні 55 років. Обласну газету «Сумщина»  читав останніх 15 років. Цього року також передплатив видання  на рік.  

"Читав від корки до корки. Там цікаві матеріали були, за спорт, таке де яка аварія, за Сумщину. Останній 13 номер прийшов і розказують, що газета Богу душу віддала. 389 гривень там з копійками. Кажу як тепер буть – а мені ну як гроші вернуть  - тоді почта непонятно", - говорить Костянтин Степанович. 

У  самій же редакції газети учора звільнилася остання працівниця. Перед закінченням робочого дня екс-головний редактор газети показує техніку, яка залишилася на підприємстві.

"Тут можна побачити купу різного непотребу – модеми, диктофони, мобільні телефони – оце нульова вартість. Але є і 3 пристойні комп’ютери, і один нормальний ноутбук.  При мені фактично нового нічого не купували, хіба що б/у-шну сумочку для фотоапарату. Ось така була – іншу купили. Є кольоровий апарат  принтер за 2800. Остаточна вартість 2500. Телефон купували за 500,  зараз нічого не коштує. І того, що нічого не коштує -  дуже багато. Макінтош колись купили за 5 514 гривень", - говорить Сергій Моша. 

Цю техніку за законом мають передати до засновників підприємства – обласної ради. Скільки передають майна  - розповів представник комунального підприємства редакції  газети Юрій Кондратенко: "На сьогодні залишкова вартість майна складає 107 тисяч 640 грн 15 копійок. Заступник головного редактора звернувся до облради, що він звільняється в цей день і хоче передати майно, яке є в наявності. Але обласна рада встановивши наявність цього майна  - відмовляється його приймати". 

О 17 годині працівники закривають та опломбовують приміщення.

До цього часу офіційно документи про передачу  майна у підприємства з облради не взяли. Н а телефонні дзвінки керівник управління коммайна  тоді не відповідав.  Сьогодні заступник керівника Олексій Сябренко розповідає про долю майна газети: "Учора прийшли працівник управління, пізніше приїхав я. Олейнікова разом з Мошею викликали поліцію, влаштували цирк, не передавали вони майна ніякого нам. У них цього і в планах не було.Будемо з поліцією вскривати офіс, приймати майно, це з понеділка буду. Є пропозиція все майно передати обласній дитячій лікарні". 

Що робити тим, хто передплатив газету і не отримає її далі – говорить Андрій Шестов. "Якщо сума збитків 100-200 гривень  - то звернення до суду  - це треба звертатися до юристів, то щоб компенсувати100-200 гривень який в цьому сенс". 

За інформацією управліня юстиції, газеті припинили реєстрацію наказом від 19 березня. Про причини такого в управлінні пообіцяли надати офіційн ий коментар пізніше. За інформацією заступника управління обласного коммайна, питання про ліквідацію Комунального підприємства Редакція газети «Сумщина» розглянути на черговій сесії облради. Додам, на Сумщині під роздержавлення потрапляли 19 регіональних видань Офіційно термін, за який усі державні та комунальні газети повинні були реформуватись, закінчився 31 грудня 2018 року. 2 з видань  них не реформувалися.

Як оцінює таку ситуацію  голова асоціації регіональних ЗМІ Сумщини Наталія Калініченко: "Для того, аби зберегти обласну газету  - треба, аби була політична воля і розуміння, що ця газета необхідна області. Через суб’єктивні причини не було досягнення домовленостей і депутати стали заручниками ситуації.  Газета області потрібна, незважаючи на те, що сьогодні відбувається спад до друкованого слова. Я можу офіційно посилатися на соціологічні дослідження, що лише місцеві друковані регіональні ЗМІ серед інституцій, що викликають довіру суспільству мають позитивний результат".