Суд арештував майно двох підозрюваних у справі загибелі немовляти у ліфті

18:15, 11 чер. 2019
 
Суд арештував майно двох підозрюваних у справі загибелі немовляти у ліфті

Йдеться про нерухоме та рухоме майно екс-директора Департаменту інфраструктури Сумської міської ради Григорія Яременка та заступника Сумського міського голови Олександра Журби. Їх підозрюють у неналежному виконанні службових обов`язків, що призвело до тяжких наслідків (смерті дитини). До суду зверталась прокуратура.

Наталя Науменко, прес-секретарка прокурора Сумської області: "Потерпілими заявлено цивільний позов про відшкодування з боку посадовців моральної та матеральної шкоди. Прокуратура звернулась до суду про накладення арешту на їхнє майно. Суд погодився з доводами прокуратури".

За словами Наталі Науменко, у справі четверо потерпілих – всі вони заявили по два млн матеріальної та моральної шкоди.

Досудове розслідування у смерті двомісячної дитини у ліфті триває з січня 2019 року. 2 січня 2019 року підйомник, який капітально відремонтували у 2017 році за гроші платників податків м.Суми, і який обслуговувало ТОВ "Міськсумиліфт", насмерть затис немовляту. Загалом у справі чотири підозрюваних – крім Олександра Жури та Григорія Яременка, такими є механік ТОВ «Міськсумиліфт» і колишній директор цього підприємства.

 

За декларацією, поданою Григорієм Яременком перед звільненням (5 березня 2019), квартиру на 144 кв м та машиномісце на 14,3 кв м сумарною вартістю 606,5 тис грн у лютому 2019 року року він "переписав" на доньку. За собою лишив земельну ділянку 38 кв м і машину Toyota Corolla 2006 р.в., також чоловік має 25 тис $ США готівкою.

Олександр Журба (за декларацією, поданою 22 березня 2019 року) володіє квартирою на понад 78 кв м у Сумах, двома автомобілями – легковим Hyundai Matrix 2007 р.в. та вантажопасажирським Volkswagen Crafter 35 2008 р.в., має готівку 30 тис $ США.

І першому, і другому загрожує позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Ми поговорили з ними телефоном.

Олександр Журба, підозрюваний, заступник Сумського міського голови: "Чи будете ви оскаржувати ухвалу суду щодо арешту вашого майна від 4 червня? – Я його іще не бачив: ні рішення суду, ні коли засідання це відбувалось, нічого не бачив, тому і сказати вам нічого не можу". 

Григорій Яременко, підозрюваний, екс-директор Департаменту інфраструктури Сумської міськради: "Пробачте, я зараз не можу казати".

Ухвалу суду про арешт майна підозрювані можуть оскаржити впродовж п`яти днів із моменту отримання копії документа. Ухвала винесена 4 червня 2019 року.