На зйомки фільму за мотивами «Іловайськ» Євгена Положія Держкіно дає 32 млн грн.

14:03, 10 сер. 2019
 
На зйомки фільму за мотивами «Іловайськ» Євгена Положія Держкіно дає 32 млн грн.

На зйомки фільму за мотивами «Іловайськ» Євгена ПоложіяДержкіно дає 32 млн грн. 7 серпня авторський колектив, який працює над сценарієм стрічки, виграв пітчинг (це презентація та змагання ідей).

Історія, яку охочуть розповісти на екрані, здобула найбільшу кількість голосів, розповів сценарист Євген Положій:инулого року ми подавались на пітчинг міністерства культури, але не здобули нічого, але в цьому році більш якісно підготувались, фільм носить назву не «Іловайськ», а «Кордон» за мотивами роману «Іловайськ». Орієнтовно, грудень, ми таку думали, відбудуться кастинги, відбір акторів, навесні зайдемо в інтер’єри, а влітку будуть основні зйомки – вересень-серпень наступного року, і я думаю, лютий 2021 року мусить бути прем’єра, тобто кіно – це справа така нешвидка. Досить сильно довелось поміняти долі героїв, траєкторію сюжету і так далі, тому що кіно – це окремий вид мистецтва, те, що розказане в книзі, важко достеменно (тай не потрібно, напевно) розповісти в кіно, головне, щоб було цікаво, щоб це було кіно яке розказує світу про те, що відбувається на сході країни, про війну". 

"Профінансують на 80 відсотків. Ще 20 відсотків – це має бути наше фінансування. Ми сподіваємося, що ми знайдемо тих, хто нам допоможе навіть у Сумах. Ведемо переговори з бізнесменами. Наприкінці року ми почнемо  підготовчий період. Буде проведено кастинг. Будуть зроблені декорації. Все. Що треба в підготовчому періоді. І в травні сподіваємося почнем знімальний період. Фільм побачить світ навесні 2021 року", - говорить Андрій Суярко, продюсер фільму. 

Роман «Іловайськ» Євгена Положія вийшов до перших роковин Іловайського котла. Так назвали події, які відбулись у серпні-вересні 2014 року на сході України – тоді бої точились у Донецькій області. За інформацією Національного військово-історичного музею, озвученої станом на серпень 2017 року, Україна втратила в боях під Іловайськом 368 бійців, 18 вважались зниклими безвісти.