Перший гуртожиток для довічно ув’язнених відкрили на Сумщині

17:05, 2 жов. 2019
 
Перший гуртожиток для довічно ув’язнених відкрили на Сумщині

У Роменській колонії суворого режиму відкрили перший в Україні гуртожиток для довічно ув’язнених. Він розрахований на 32 особи, в цьому році тут буде проживати тільки троє. Перший поверх стандартного приміщення колонії 1982 року переробили під гуртожиток. Перед заселенням оновлене приміщення за традицією освятили. Говорить начальник Управління Державної кримінально-виконавчої служби України Олексій Бондаренко: 

« Є у нас, так звана, прогресивна система відбування покарання засудженим до довічного позбавлення волі, коли вони, відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу, перші п’ять років відбувають покарання у камерних приміщеннях, як правило, по дві особи. Потім, за умови сумлінної поведінки, належного ставлення до праці, позитивних характеристик, вони мають право на переведення до багатомісних приміщень камерного типу. Іще через п’ять років, за таких же умов, можуть бути переведені до звичайних житлових приміщень колонії». 

Сьогодні до нового гуртожитку перевели трьох в’язнів. Двоє з них сидять по 15 років, один – 23. За словами Олексія Бондаренка, зараз в Україні, по термінам перебування, 96 довічників набули право на переведення до так приміщень.  В цій колонії найбільше засуджених набули такого права – близько 50. Всього в Україні утримується 1550 засуджених на довічне відбування покарання, сказав начальник служби.

Олександр потрапив за грати у 20 за вбивство двох людей, розбій, грабіж та крадіжки: 

«Тут територія більше, якщо там у мене прогулянка одна година була, то тут я можу сам собі прогулянку влаштувати стільки, скільки я буду вважати за потрібне. Більше людей для спілкування. Там же максимум чотири чоловіки, а тут же, кажуть, буде 32. Сподіваюсь на те, що Президент підпише помилування і дасть право вийти. Право написання на помилування приходить після 20 років фактичної відсидки в колонії. Я вже просидів 23». 

Засуджені тут будуть і працювати. Виконують замовлення Сумської взуттєвої фабрики. Заробіток – до тисячі гривень на місяць. У гуртожитку є кухня, душова, туалет, комора для особистих речей, кімната психолога. Говорить заступник начальника ДУ «Роменська виправна колонія» Андрій Барсуков

« Де з засудженими проводиться виховна робота. Дана мелодія – це просто добірка, з якою працює психолог для заспокоєння». 

Спальна кімната для довічно ув’язнених в новому гуртожитку з цивільними меблями. В цьому році тут буде жити три чоловіки. Умови в яких трималися ці троє і перебуває решта довічно ув’язнених. Говорить начальник сектора ДУ «Роменська виправна колонія» Дмитро Тютюнник

« Це прогулянковий дворик, де засуджені до довічного позбавлення волі мають право на прогулянку протягом однієї години. Тут вони можуть підтягуватися на турніку, бруси, також можуть робити таку невеличку пробіжечку ранкову». 

Розмір дворику для прогулянок: 10 на 3 метри. А в цій камері знаходились ув’язнені, які сьогодні перейшли до гуртожитку. Тут вони спали, їли, ходили до вбиральні. Скільки коштував ремонт і за чий рахунок зроблений ніхто з посадових осіб колонії нам не сказав. Начальник управління Державної кримінально-виконавчої служби Олексій Бондаренко повідомив, що ремонт зроблений за рахунок власного виробництва колонії, гуманітарної допомоги та підтримки місцевої влади. Голова Роменської райдержадміністрації Валерій Білохін сказав, що з 2018-го з районного бюджету раз на рік перераховують по 300 тисяч на модернізацію колонії. Скільки з них пішло на ремонт – йому не відомо.