«Тростянець: історії очевидців місяця окупації» — документальний спецпроєкт Суспільне Суми

«Тростянець: історії очевидців місяця окупації» — документальний спецпроєкт Суспільне Суми

29 бер. 2023

Команда Суспільне Суми підготувала документальний спецпроєкт «Тростянець: історії очевидців місяця окупації». Це спогади мешканців міста Тростянця, що на Сумщині, які понад місяць провели в російській окупації. Спецпроєкт доступний для перегляду на ютуб-каналі Суспільне Суми. 29 березня о 14:40 скорочену версію «Тростянець: історії очевидців місяця окупації» побачать глядачі проєкту «Суспільне. Спротив». Повну версію місцеві канали Суспільного покажуть у квітні. 

21 березня 2022-го сили тероборони Тростянця, партизани та бійці 93-ї бригади  «Холодний Яр» почали вибивати російських загарбників із Тростянця. 

Читайте також: #Лютий #Опір #Прилуки — новий документальний проєкт Суспільне Чернігів

«25 числа (березня — ред.) росіян в місті вже не було. Ми раділи, але водночас було страшно від того, що вони зробили з містом. Можна сказати — плакати хотілося, бо місто у нас було гарне, і все було знищено», — розповідає  доброволець Юрій Мица.

«Тростянець: історії очевидців місяця окупації» — це історії людей, яким вдалося вижити в окупованому місті; волонтерів, які пекли хліб та ховали загиблих; добровольців, що допомагали Силам оборони України звільняти місто. Герої проєкту також розповіли, як Тростянець та його мешканці живуть увесь цей рік після звільнення. 

«Мене рятує цей центр (волонтерський центр — ред). Хлопці приходять, обіймають нас. Звичайно, ходять і жінки, у яких загинули (чоловіки — ред). Вони тепер хлопцям допомагають там, де чоловіки воювали», — ділиться Тетяна Замула, у якої російський обстріл забрав чоловіка.

  

Читайте також: Повідомляйте новини: як зв`язатися із Суспільним на Сумщині? 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українського Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

У Сумській області — це телеканал Суспільне Суми та Українське Радіо Суми.

Дивитись і слухати Суспільне Суми онлайн можна на сайті

Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах:  

  Суспільне│Новини

  телеграм-каналі; 

  фейсбук-сторінці

  інстаграм-сторінці; 

  ютуб-каналі; 

  вайбер-каналі.