Вільна профспілка СумДУ просить Міносвіти достроково розірвати контракт із ректором

20:20, 15 кві. 2019
 
Вільна профспілка СумДУ просить Міносвіти достроково розірвати контракт із ректором

Вільна профспілка Сумського державного університету звинуватила ректора вишу у непрозорій фінансовій діяльності. Про це лідери громадської організації розповіли на прес-конференції. Посилаються на статтю 56 Закону «Про вищу освіту» - там йдеться про навчальне навантаження на викладача. Говорить Іван Мозговий, завідувач кафедри філософії СумДУ, голова вільної профспілки:

 

« Вуз зразу прийняв таку цікаву подвійну політику: ви звітуєте за 600 годин, а виконуєте 900. Таким чином оплачується ставки 2, а викладачі виконують 3 ставки. 1 ставка виконується не оплачено. Ці ставки ректор, пан Васильєв, колекціонує і потім, від свого імені, як призовий фонд роздає певним кафедрам.

40 млн грн. премій. За нашою інформацією ці премії розподілені, в переважній мірі, серед керівних кадрів і їх наближених».

 

Одне з імен, яке назвали учасники ініціатори – як отримувачів премії – доньки ректора Тетяни Васильєвої, які працює у виші – очолює інститут фінансів. Говорить Ректор СумДУ Анатолій Васильєв:

 

«У нас максимальне навантаження – 590 годин – крапка. Інша справа, у нас, дійсно, є можливість додаткової преміальної системи і вона не за рахунок якогось забирання у когось ставок – ні. Вона складається, в цілому, із фінансової успішності університету, фінансування нашої грантової діяльності Кор.: - Ваша донька за минулий рік, можете сказати, скільки отримала премії? – Не можу зараз сказати, бо не знаю. Стосовно базової оплати праці, я вас запевняю, що Васильєва Тетяна Анатоліївна, як директор інституту, нічим, жодною копійкою не відрізняється від інших директорів інститутів».

 

Телефоном директорка Навчально-наукового інституту фінансів СУМДУ Тетяна Васильєва сказала:

 

Кор.: - Могли б ви сказати який розмір вами отриманої премії за минулий рік?  Т.Васильєва: -  Чесно кажучи точно не можу, ніколи не ставила собі за мету, виокремити скільки за що, кожного місяця вона різна. Вийшла, наприклад, стаття у мене в цьому місяці – за неї буде премія, якщо не вийшла – не буде премії.

Кор.: - А вона сильно варіює?

Т.Васильєва:  – Звичайно. Крім того, що я декан, я іще і науковець, вчений, я також публікуюсь і в мене один з найвищих індексів є, що в нашому інституті».

 

На звернення до Міністерства освіти щодо можливих зловживань ректора і розірвання з ним контракту, вільній профспілці надійшла відповідь, що виш «отримав загальнодержавне та міжнародне визнання». Із Національного антикорупційного бюро – що буде проведено перевірку.