На Сумщині ЗНО з географії склали 91% зареєстрованих

17:50, 11 чер. 2019
 
На Сумщині ЗНО з географії склали 91% зареєстрованих

На зовнішнє незалежне оцінювання з географії в Сумській області з’явився майже 91% відсоток зареєстрованих. В області діяло 8 пунктів тестування: п’ять – у Сумах, три – у Шостці. На одному з них, у Сумському національному аграрному університеті, працювали наші журналісти.

Алла написала відповіді за годину до офіційного завершення тестування. Дівчина мріє про кар`єру юриста. Здавати ЗНО приїхала з Ромен.

«Найлегшим, мабуть, були особисто для мене, були задачі, бо я їх розбирала ввечері, тести, для мене, складніші були. Ну, я вважаю, що я гарно склала»,  – розповідає майбутня абітурієнтка Алла Жолоб.

Говорить вчителька географії Олешнянського НВК (Охтирський р-н) Ніна Бибко: «Більше введено в тестах задач, які в програмовому матеріалі вони є, але незначна їхня. Як говорили мої учні, тести були нескладні, сьогоднішнього ЗНО».

Розповідає Ганна Михно – майбутня абітурієнтка: «Багато запитань для мене були складні. Особливо з економіки. Бо з економікою у мене не дуже гарно складалися стосунки. Але взагалі це ж потрібно для мого майбутнього, для навчання».

На цьому пункті тестування зареєструвалося 270 майбутніх абітурієнтів. П’ятдесят із них не з’явилося писати ЗНО. Ті, що склали, розповіли, як готувались.

«З зими почав готуватися. Почав читати книги. Потім брав багато атласів, починаючи з 7 класу і вчив-вчив усе, конспекти складав», – говорить Владислав Вельбой.

Розповідає Юрій Лисенко: «Не дуже довго готувався, тому що у мене географія була хороша в школі. Я добре навчався. Спочатку були всі завдання дуже легкі, там по картах, де що знаходиться».

Порушень тут не зафіксували, розповіла нам помічниця відповідального за пункт тестування Віта Кучма. На іншому такі випадки були, повідомила  кураторка Сумської області Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Валерія Ханікова.

«Було видалено учасника за користування забороненими технічними засобами. Сьогодні були звернення до медичних працівників. Таких звернень зафіксовано шість, але всі вони були в штатному режимі, і всі учасники, які зверталися, повернулися і закінчили роботу над тестом, швидка не викликалася»,  –  говорить  вона.

В області на ЗНО з географії зареєструвалося майже 2 тис. (1943) майбутніх абітурієнтів. З них: 181 не прийшов на тести – це 9,3%.

13 червня майбутні абітурієнти здаватимуть ЗНО з хімії. На цьому сесія зовнішнього незалежного оцінювання завершиться.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з географії будуть відомі 22 червня. Тоді саме оприлюднять бали із хімії та історії України. 14 червня стануть відомі результати тестування з української мови та літератури, математики та фізики; 20 червня – з іноземної мови та біології.