Футуристичну виставку "Мальтси Лебурбу" презентували в Лебедині

17:09, 9 лип. 2019
 
Футуристичну виставку

Виставка-футомандрівка  «Мальтси Лебурбу» відкрилась в музеї в Лебедині. Це - підбірка фотосвітлин з різних точок світу. Відкрили її у день народження уродженця Сумщини футуриста Давида Бурлюка. Світлина догори дригом, каска Марінетті, мальтійський хрест – це атрибути виставки «МальтсИ ЛебурбУ».

«Весь цей каламбур алогічний. Руйнація стереотипівМальта, Сицилія – Мальтси, леб – Лебедин, урбу – Урочище "Бурлюк"», - каже Костянтин Аленінський, співавтор виставки.

Саме так розшифровує назву виставки Костянтин Аленінський. Каже – складається вона з кількох етапів. Перший  – подорож до італійської Мальти. Звідти  співавтор вернісажу Сергій Гуцан привіз понад два з половиною десятки світлин. Каже: улюблена –та, на якій мальтійський мафіозі веде свою онуку на перше причащання. Світлина не підписана – навмисно. Також одну з фотографій почепили догори ногами.

"Люди класику на даному етапі життя беруть погано. Ми починаємо засинати під час екскурсій. Треба щось перевернути, щоб щось грюкнуло, стукнуло, щоб люди взбадьорилась", - каже Сергій Гуцан, співавтор виставки

Наступна «точка» – Сицилія, вулкан Етна. Там був встановлений орієнтир " До Бурлючого скарбу" . Звідти ж привезли лавове каміння – для наступного етапу дійства.

«Ми вирушаємо до урочища Бурлюк, де закопаємо мальтійський хрест, а в його фундамент покладемо лавове каміння з вулкану Етна», -додав Костянтин Аленінський.

На відкриття виставки завітали школярі – для них Сергій Гуцан підготував розповідь про Мальту

Виставку можна відвідати впродовж місяця в Лебедині за адресою Площа Волі, 17. Вхід вільний.