Звільнений військовополонений уродженець Сумщини Богдан Небилиця повернувся до України

19:29, 7 вер. 2019
 
Звільнений військовополонений уродженець Сумщини Богдан Небилиця повернувся до України

24 військовополонених українських моряків сьогодні повернулися додому.Серед нихуродженець Шосткинського району, командир бойового катеру "Нікополь" Богдан Небилиця. Літак зі звільненими приземлився сьогодні у аеропорту Бориспіль. Там моряків зустрічали представники влади, родичі, друзі. З батьком БогаданаПавлом Небилицею ми кількома годинами пізніше поспілкувалися телефоном, він розповів, що зараз його син на реабілітації.  "Зараз емоції пройшли вже. Відчуття реальності прийшло. Зараз ми в військовому шпиталі в Києві,їх поклали на обстеження та реабілітацію, у кожного своя палата, свій лікар, зараз хлопці тут. Йому зараз ліки дають, я бачу, що стан його… Не дуже", - додав Павло Небилиця.

Окрім військовополонених, прилетіло ще 11 політв’язнів, серед них –Олег Сенцов,Володимир Балух та Павло Гриб. Всього до України прибуло 35 звільнених. Координатор групи захисту моряків Микола Полозов повідомив, що Росія звільнила українських військовополонених моряків з-під варти під особисте зобов’язання уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

 

Нагадаємо, українських моряків затримали російські прикордонники у Керченській протоці в листопаді 2018 року. У полоні українці провели 10 місяців. Їм загрожувало до 6 років за ґратами.