Справа екс-головної лікарки Охтирської психлікарні: у суді дивилися відеодокази

17:09, 27 лис. 2019
 
Справа екс-головної лікарки Охтирської психлікарні: у суді дивилися відеодокази

Дивилися відеодокази у справі про Лілію Неофітну – колишню головну лікарку Охтирської психіатричної лікарні. Судове засідання відбулося сьогодні у Зарічному суді Сум. 

Вивчали відеодокази зі сторони позивача та відповідача.

«22  листопада 2016 року була прокурорська перевірка, разом з санепідемстанцією, службою з надзвичайних ситуацій - і хворих виселили в іншу споруду. У звязку з тим, що написали про площу, то хворі на алкоголізм, з порушенням психіки і без постійного місця проживання повернулися у частину, там де були нарколіжка, там де туалет і так далі», - так Лілія Неофітна прокоментувала відео одного з відділень лікарні. Його показували на сесії обласної ради 24 лютого 2017 року. Тоді депутати зняли її з посади. Колишня головна лікарка говорить, що пацієнти в таких умовах не перебували. Представник відповідача – «Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань», комунального підприємства облради, Оксана Бойченко – каже, що хворих утримували з порушеннями.

«Коли приїхала комісія з управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, то приміщення не відповідало нормам. Протитуберкульозне відділення, яке тут показували, воно було закрите. Була загроза зараження інфекцією медичних працівників», - говорить Оксана Бойченко.

Докази у справі продовжать вивчати завтра, 28 листопада.

Нагадаємо, Лілія Неофітна подала позов до суду про скасування рішення депутатів облради та поновлення її на посаді. Наразі у суді триває розгляд кримінальної справи стосовно Лілії Неофітної. Прокуратура підозрює її у катуванні пацієнтів і залишення їх у небезпеці. Жінці загрожує до 8 років позбавлення волі.